182467
godlo Szkoła Muzyczna 1 Stopnia w Międzyrzecu Podlaskim space mapa space kontakt Dziennik elektroniczny
Szkoła muzyczna I stopnia w Międzyrzecu Podlaskim

Koncert Świąteczny

 16 grudnia, w pięknie udekorowanej sali koncertowej, odbył się coroczny koncert świąteczny.Przed rozpoczęciem części artystycznej burmistrz miasta Zbigniew Kot podziękował dyrektorowi szkoły Januszowi Samociukowi, nauczycielom: Ewie Łańcut-Nestoruk i Jackowi Nestorukowi oraz uczniom szkoły muzycznej za uświetnianie uroczystości organizowanych przez Urząd Miasta, wręczając im równocześnie upominki. Koncert składał się z dwóch części.

W pierwszej wystąpili uczniowie międzyrzeckiej szkoły muzycznej prezentując repertuar o tematyce bożonarodzeniowej. Usłyszeliśmy piękne polskie kolędy i pastorałki. Nie zabrakło również takich utworów jak Jingle Bells czy All I want for Christmas is You. W drugiej części, na zaproszenie dyrektora szkoły, wystąpili utalentowani uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Łukowie – laureaci wielu konkursów skrzypcowych. Ich prezentacje były równocześnie elementem wprowadzającym i promującym skrzypce w związku z planowanym utworzeniem tej klasy instrumentalnej w międzyrzeckiej szkole muzycznej od następnego roku szkolnego, o czym dyr Janusz Samociuk poinformował zebranych, zachęcając jednocześnie młodzież do nauki gry na tym instrumencie.

Koncert prowadziły: Ewa Łańcut- Nestoruk - nauczyciel fortepianu SM w Międzyrzecu Podlaskim oraz Natalia Pomyłujko - nauczyciel skrzypiec PSM w Łukowie. Na zakończenie dyrektor Janusz Samociuk podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie koncertu oraz złożył zebranym życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. 

<<< Powrót
Dodano: 05 Grudzień 2019
projekt i wykonanie Orange Computers