Aktualności

UWAGA! ZMIANA STRONY INTERNETOWEJ

12 grudnia 2022

Informujemy, iż w związku z rozwojem rządowej platformy usług e-administracji – gov.pl niniejsza strona zaprzestaje publikacji nowych treści. Od dnia 13 grudnia 2022 r. wszelkie aktualne informacje związane z funkcjonowaniem naszej szkoły publikowane będą na nowej stronie na portalu gov.pl pod adresem: https://www.gov.pl/web/psmmiedzyrzecpodlaski . Dotychczasowa strona szkoły dostępna pod adresem https://www.muzyczna.edu.pl/ pozostanie aktywnanie dłużej niż do końca roku 2022, jednak nie będzie już aktualizowana. Po dokonaniu stosownych modyfikacji w/w adres będzie przekierowywał użytkowników na nasz nowy adres na portalu gov.pl. Serwis https://www.gov.pl/web/psmmiedzyrzecpodlaski od dnia 13.12.2022 r. pełni również funkcję Biuletynu Informacji Publicznej szkoły.

Upamiętnienie Krwawych Dni Międzyrzeca

17 listopada 2022

16 listopada 2022 r. w szkole odbył się koncert uczniów związany z upamiętnieniem 104 rocznicy Krwawych Dni Międzyrzeca. Podczas uroczystości m.in. dyrektor szkoły Janusz Samociuk otrzymał medal „Zasłużony dla Powiatu Bialskiego”

Zebranie rodziców

2 września 2022

Zapraszamy na zebranie ogólnoszkolne rodziców dnia 13 września (wtorek) godz. 17.00 (sala koncertowa).

Zebranie ws planów zajęć

24 sierpnia 2022

Zapraszamy na spotkanie w sprawie uzgodnienia planów zajęć grupowych, które odbędzie się w poniedziałek 5 września o godz. 16.00 w sali koncertowej.

2 miejsce w konkursie akordeonowym

20 czerwca 2022

Aleksander Majstrenko z kl. I cyklu 6-letniego zajął 2 miejsce w Lubelskim Konkursie Akordeonowym, który odbył się 18 czerwca 2022 r. w Szkole Muzycznej I i II st. im. T. Szeligowskiego w Lublinie. Ucznia przygotował P. Jacek Nestoruk. Gratulujemy!

Zakaz wstępu osobom postronnym (przedłużenie terminu)

3 marca 2022

W związku z komunikatem KPRM drugi stopień alarmowy BRAVO na terenie całego kraju został przedłużony do 31 listopada 2022 do godz. 23:59. Zgodnie z wyjaśnieniem Kancelarii jest to działanie mające obecnie charakter wyłącznie prewencyjny. Decyzja o wprowadzeniu stopnia BRAVO jest związana z aktualną sytuacją na Ukrainie oraz związanym z nią wzmożonym ruchem na granicy polsko-ukraińskiej. W stopniu alarmowym BRAVO należy do nich między innymi – wprowadzenie zakazów wstępu do przedszkoli, szkół i uczelni osobom postronnym. Oznacza to, że na teren Szkoły Muzycznej I st. w Międzyrzecu Podlaskim mogą wejść jedynie uczniowie, rodzice (opiekunowie prawni) i pracownicy szkoły. Podczas obowiązywania stopnia alarmowego należy zwracać szczególną uwagę na wszelkie niestandardowe sytuacje i potencjalne zagrożenia, na przykład na nietypowo zachowujące się osoby, pozostawione w miejscach publicznych pakunki, torby lub plecaki, a także samochody (szczególnie transportowe) zaparkowane w pobliżu miejsc zgromadzeń. Nie lekceważ żadnej informacji o zagrożeniu! Natychmiast powiadom służby dzwoniąc na numer tel. 112.

Zmiana adresu poczty elektronicznej

20 grudnia 2021

Informujemy o zmianie adresu poczty elektronicznej szkoły – nowy adres: sekretariat1202@muzyczna.edu.pl

Zdalne nauczanie od 20 grudnia 2021

15 grudnia 2021

W związku z komunikatem Centrum Edukacji Artystycznej z dnia 15 grudnia 2021, od dnia 20 grudnia 2021 do 9 stycznia 2022  zajęcia w szkole będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (nauczanie zdalne). Nauczyciele proszeni są o kontakt z uczniami w celu ustalenia sposobu realizacji i organizacji zdalnego nauczania w zakresie nauczanych przedmiotów.

Dni wolne

9 listopada 2021

Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Nr 11/21 z dnia 30 września 2021r. , dni 12-13 listopada 2021(piątek , sobota) są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

Warsztaty gitarowe

9 listopada 2021

Szkoła Muzyczna I Stopnia im. Karola Kurpińskiego w Międzyrzecu Podlaskim w dniu 6 listopada miała okazję gościć wyjątkową postać ze świata gitary – Mirosława Drożdżowskiego – kompozytora, gitarzystę   i pedagoga. Wykładowca poprowadził warsztaty gitarowe, w których wzięli udział uczniowie klasy gitary p. Ewy Zagórskiej i p. Andrzeja Przeździaka.  Wszyscy uczestnicy mieli możliwość pracy nad wybranymi utworami  z twórczości kompozytorskiej naszego gościa oraz innymi utworami z zakresu literatury muzycznej dla szkół I stopnia. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wskazówek praktycznych dotyczących techniki, dynamiki, interpretacji zaprezentowanych utworów. Spotkanie z kompozytorem, którego utwory tak chętnie grane są przez uczniów,  stanie się niewątpliwie niezapomnianym wspomnieniem.

Koncert 7 października

30 września 2021

Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki na koncert z cyklu „Z klasyką przez Polskę”, który odbędzie się w szkole 7 października o godz. 17.00. Wystąpi duet: Jak Kalinowski – wiolonczela, Marek Szlezer – fortepian. Wstęp wolny. Obecność uczniów obowiązkowa

Procedury związane z Covid 19

25 sierpnia 2021

Poniżej zamieszczamy procedury związane z zagrożeniem epidemicznym, obowiązujące w szkole od 1 września 2021 r. PROCEDURY COVID od 1.09.2021Pobierz

Nauka po 17 stycznia 2021

13 stycznia 2021

W związku z podjęciem decyzji o powrocie do nauczania stacjonarnego uczniów klas I – III szkół podstawowych informujemy, że po 17 stycznia b.r. w szkołach muzycznych I stopnia forma nauczania nie uległa zmianie i nadal zajęcia będą prowadzone w formie zdalnej.

Życzenia Świąteczne 2020

22 grudnia 2020

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość.Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem,a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych Świąt Bożego NarodzeniażyczyDyrektor oraz Społeczność Szkoły Muzycznej

Nauczanie zdalne przedłużone

24 listopada 2020

Zdalne nauczanie zostało przedłużone do Świąt Bożego Narodzenia. Przerwa świąteczna nastąpi od 23 grudnia do 3 stycznia. Od 4 do 17 stycznia – ferie zimowe.

Nauczanie zdalne

24 października 2020

W związku z komunikatem Centrum Edukacji Artystycznej z dnia 23 października 2020, od dnia 26 października do 8 listopada 2020 r. wszystkie zajęcia w szkole będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (nauczanie zdalne). Nauczyciele proszeni są o kontakt z uczniami w celu ustalenia sposobu realizacji i organizacji zdalnego nauczania w zakresie nauczanych przedmiotów. Tracą moc dotychczasowe regulacje wewnętrzne dotyczące nauczania hybrydowego (zarządzenie dyrektora szkoły nr 15/2020 z dnia 19.10.2020).

Rozpoczęcie roku szkolnego

26 sierpnia 2020

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie sie 1 września o godz. 15.00 (tylko klasy pierwsze) Z powodu  obostrzeń  związanych z sytuacją epidemiczną w sali koncertowej odbędzie się spotkanie tylko z uczniami klas pierwszych. UWAGA – ZMIANA: W związku z wytycznymi otrzymanymi od organu nadzorującego w dniu 28 sierpnia uczniowie pozostałych klas (2 – 6) nie przychodzą w dniu rozpoczęcia roku do szkoły, tylko kontaktują się z nauczycielami telefonicznie lub mailowo w celu ustalenia planów zajęć. Informujemy, że według obowiązujących zasad, rodzice (opiekunowie) uczniów oraz oraz inne osoby spoza szkoły obowiązani są do zakrywania ust i nosa na terenie szkoły (nie dotyczy uczniów i pracowników), a z dzieckiem/dziećmi przychodzi nie więcej, niż 1 rodzic/opiekun. Szczegółowe procedury obowiązujące na terenie szkoły opublikowane są poniżej w dziale Aktualności.

Procedury związane z epidemią (nieaktualne)

26 sierpnia 2020

Poniżej zamieszczamy obowiązujące w szkole od 1 września 2020 procedury związane z zagrożeniem epidemicznym. Procedury – CovidPobierz

Wydawanie świadectw promocyjnych

19 czerwca 2020

Z uwagi na zagrożenie epidemiczne w bieżącym roku szkolnym nie odbędzie się tradycyjna uroczystość zakończenia roku szkolnego. Prosimy o zapoznanie się z terminami i zasadami wydawania świadectw. Terminy Świadectwa promocyjne oraz świadectwa ukończenia szkoły będą wydawane w recepcji szkolnej (hol główny) przez pracownika administracyjnego w dniach: 26 czerwca 2020 r. (piątek) w godzinach 9.00 – 15.00 29 i 30 czerwca 2020 r. (poniedziałek-wtorek) w godzinach 9.00 – 13.00. Wraz ze świadectwami wydawane będą przyznane nagrody, dyplomy oraz listy gratulacyjne. Świadectwa można również odebrać po 30 czerwca 2020 r. w sekretariacie szkoły po uprzednim kontakcie telefonicznym. Przed otrzymaniem świadectwa należy dokonać zwrotu wypożyczonych ze szkoły książek, instrumentów i akcesoriów (najpóźniej w dniu odbioru świadectwa – w recepcji). Obowiązujące procedury sanitarne Po odbiór świadectw zgłaszają się jedynie osoby zdrowe, bez objawów infekcji. Osoby odbierające świadectwa: po wejściu na teren szkoły dezynfekują ręce płynem dezynfekującym z udostępnionego przez szkołę dyspensera, zachowują między sobą dystans społeczny (minimum 2 metry odległości), stosują maseczki ochronne, podchodzą do wyznaczonego stanowiska pojedynczo, nie wnoszą na teren szkoły żadnych zbędnych przedmiotów, kwiatów itp. Absolwenci kwitują odbiór świadectw ukończenia szkoły za pomocą własnych długopisów.

Zwrot książek i instrumentów

12 czerwca 2020

Przypominamy o obowiązku zwrotu wypożyczonych instrumentów i książek ze szkolnej biblioteki w terminie do 26 czerwca 2020r. Zwrotu można dokonać w sekretariacie szkoły codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 13.00.

Skip to content